Calendar admitere - sesiunea septembrie 2017
    11, 12 septembrie 2017 - sustineri de examen

Biblioteca Facultatii de Psihologie si Stiinte ale Educatiei

Biblioteca Centrala Universitara “Lucian Blaga” Cluj – Napoca

Biblioteca Facultatii de Psihologie si Stiinte ale Educatiei - etajul 2 - sala Lucian Blaga

Str. Clinicilor, Nr. 2 , Cod Postal: 400006
Tel. 40-264-597092, interior: 131, Fax. 40-264-597633

Biblioteca Centrala Universitara "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca este cea mai mare biblioteca din Transilvania, avand un profil enciclopedic, stiintific si didactic. Datorita colectiilor sale speciale si pastrarii depozitului legal ea are si un caracter muzeal. Biblioteca dispune de 55 de sali de lectura si o capacitate de 2.100 locuri pentru cititori in sediul central si in filiale.Servicii oferite: consultarea publicatiilor in Sali de lectura, imprumut la domiciliu, referinte prin email, punct de informare pe teme europene, consultarea bazelor de date, date legislative, catalog online etc.

biblioteca fac psiho