• conferinta internationala psihologie
    Conferinta internationala: "The 9th International Congress of Cognitive Psychotherapy"
    29 iunie - 01 iulie 2017
  • conferinta educatie reflectie dezvoltare
    The 5th International Conference: "EDUCATION, REFLECTION, DEVELOPMENT"
    July 07-08.2017

Admitere Psihopedagogie Speciala - linia romana

Specializarea PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA (cu frecventa, la distanta) - linia romana

Criterii de selecţie pentru linia română

• 50% media de la examenul de bacalaureat
  • 50% test cuprinzând elaborarea unui text argumentativ privind persoanele cu dizabilităti

Candidatii vor primi un fragment din presa scrisă în care este prezentată situatia unei/unor persoane cu dizabilităti din România. Fragmentul poate să vizeze unul din următoarele domenii:

• educatie,
  • acces la servicii,
  • timp liber,
  • profesionalizare,
  • atitudini si  discriminare.