• conferinta internationala psihologie
    Conferinta internationala: "The 9th International Congress of Cognitive Psychotherapy"
    29 iunie - 01 iulie 2017
  • conferinta educatie reflectie dezvoltare
    The 5th International Conference: "EDUCATION, REFLECTION, DEVELOPMENT"
    July 07-08.2017

Admitere Pedagogie si Pedagogia invatamantului primar si prescolar - linia romana

Specializările PEDAGOGIE (cu frecventa) şi PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR (cu frecventa, la distanta) – linia română - si la Extensiile Universitare Nasaud, Targu Mures, Sighetu Marmatiei

Criterii de admitere:

• 50% media de la examenul de bacalaureat
  • 50% nota obţinută la test

Structura testului:

1. Componenta - Scriere corectă;
  2. Componenta - Înţelegerea unui text nonliterar scris;
  3. Componenta - Efectuarea de operaţii matematice de bază (adunare, scădere, înmulţire, împărţire).

Exemplu: Test