Calendar admitere - sesiunea septembrie 2017
    6, 7 septembrie 2017 - înscrierea candidaţilor
    11, 12 septembrie 2017 - sustineri de examen

Admitere - Didactica limbii şi literaturii germane, Cultura şi civilizaţia germană ...

Domeniul Ştiinţe ale Educaţiei, specializarea Didactica limbii şi literaturii germane, Cultura şi civilizaţia germană a Europei centrale şi de Sud-Est (limba germană, IF)

Criterii de admitere

• 30% -  media de la examenul de licentă
  • 70%  -nota la examenul oral care constă în susţinerea în limba germană a unui proiect de cercetare  (max.5 pagini) pe o tema relevantă pentru tematica masteratului

Condiţii de eligibilitate: Absolvenți cu diplomă de licență
Criteriu de departajare pentru candidații cu medie egală pe ultimul loc:
1. Media examenului de licenţă
2.Media examenului de bacalaureat