Calendar admitere - sesiunea septembrie 2017
    6, 7 septembrie 2017 - înscrierea candidaţilor
    11, 12 septembrie 2017 - sustineri de examen

Admitere - Psihologia sănătăţii publice si clinică

Domeniul Psihologie, specializarea Psihologia sănătăţii publice si clinică (limba română, IF)

Criterii de admitere

• • 20% media de licenţă
  • • 80% interviu pe baza unui referat teoretic sau proiect de cercetare sau de intervenţie realizat pe o temă cu relevanţă pentru psihologia sănătăţii publice sau clinice şi psihosomatică

Condiţii de eligibilitate: Absolvenţi cu diplomă de licenţă în Psihologie, Sociologie, Antropologie, Medicină, Biologie, Asistenţă Socială, Știinţe Politice, Știinţe ale Educaţiei, alte domenii socio-umane sau conexe.
Criteriu de departajare pentru candidații cu medie egală pe ultimul loc:
1. Nota de la interviu
2. Media de la bacalaureat