• conferinta internationala psihologie
    Conferinta internationala: "The 9th International Congress of Cognitive Psychotherapy"
    29 iunie - 01 iulie 2017
  • conferinta educatie reflectie dezvoltare
    The 5th International Conference: "EDUCATION, REFLECTION, DEVELOPMENT"
    July 07-08.2017

Admitere - Psihologia resurselor umane şi sănătate organizaţională

Domeniul Psihologie, specializarea: Psihologia resurselor umane şi sănătate organizaţională (limba română, IF)

Criterii de admitere

• • 20% media de licenţă
  • • 80% interviu pe baza unui proiect de cercetare / intervenţie sau referat teoretic pe o temă cu relevanţă pentru psihologia resurselor umane, psihologie organizaţională sau sănătate organizaţională

Condiţii de eligibilitate: Absolvenţi cu diplomă de licenţă în Psihologie, Economie, Sociologie, Business, Știinţe politice, Știinţe ale Educaţiei, Asistenţă Socială, alte domenii socio-umane sau conexe.
Criteriu de departajare pentru candidații cu medie egală pe ultimul loc:
1. Nota de la interviu;
2. Media de la bacalaureat