• admitere psihologie
    ADMITERE 2018
    Inscrieri: 11, 12, 13, 16 iulie 2018
    str. Sindicatelor, nr. 7, Cluj- Napoca
  • formare continua
    Programe de formare continua pentru cadrele didactice din invatamantul preuniversitar
    Locatii: Alba Iulia, Bistrita, Nasaud, Cluj-Napoca, Sighetu Marmatiei, Targu Mures, Suceava, Vatra Dornei, Zalau, Birgis (jud. Sibiu)
    Info: Secretariatul Extensiei Nasaud (Nicoleta Tupcil): 0263.361393, 0741.555682
  • terapie cu animale
    Cursul postuniversitar (ediția 9): "Terapia si activitătile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale"
    Perioada de inscriere: 01.10.2018 - 19.10.2018
    (luni-vineri, între orele 9-12)
  • conferinta educatie religie familie
    International Conference: "Education, religion, family in the contemporary society"
    October 12th – 14th, 2018
    Beclean
MENIU

Sustineri examen - Admitere master

Sustineri examen

 

Domeniul

Specializarea / linia de studiu

Data/Ora

Sala/Locatia

Programari click pt. detalii

Psihologie

Psihologie clinica, consiliere psihologica si psihoterapie LR 18 iulie, ora 09:00 Republicii nr. 37 Comisia 1
Comisia 2
Comisia 3
  Tehnici psihologice pentru controlul comportamentului si dezvoltarea potentialului uman LR 19 iulie, ora 09:00 Republicii nr. 37 Comisia 1
Comisia 2
Comisia 3
  Psihologia sanatatii publice si clinice LR 18 iulie, ora 09:00 Republicii nr.37 Programarea
  Consiliere si interventii psihologice in dezvoltarea umana LR 18 iulie, ora 09:00 Republicii nr. 37 Programarea
  Psihologia resurselor umane si sanatate organizationala LR 19 iulie, ora 09:00 Republicii nr. 37 Programarea
  Psihologie judiciara LR 19 iulie, ora 09:00 Republicii nr. 37 Programarea
  Consultanta si interventie psihologica LM 18 iulie, ora 09:00 22 Decembrie nr. 128, sala 101 Programarea

Stiinte ale Educatiei

Management, consiliere si asistenta psihopedagogica in institutiile incluzive LR 18 iulie, ora 09:00 Sindicatelor nr. 7 , sala 13 Programarea
  Terapia limbajului si audiologie educationala LR 19 iulie, ora 09:00 Sindicatelor, nr. 7 , sala 13 Programarea
  Consiliere scolara si asistenta psihopedagogica LR (Cu Frecventa) 19 iulie, ora 08:00 Sindicatelor nr. 7 , sala 11 Programarea
  Consiliere scolara si asistenta psihopedagogica LR (IFR) 19 iulie, ora 08:00 Sindicatelor nr. 7 , sala 19 Programarea
  Designer instructional LR 19 iulie, ora 08:00 Sindicatelor nr. 7 , sala 18 -
  Management educational LR 19 iulie, ora 08:00 Sindicatelor nr. 7 , sala 18 Programarea
  Management curricular LR 18 iulie - ora 15:00, 19 iulie - ora 10:00 Sindicatelor nr. 7 , sala 5  
  Management curricular LR (IFR) 18 iulie - ora 15:00, 19 iulie - ora 10:00 Sindicatelor nr. 7 , sala 5  
  Metode si practici alternative in invatamantul primar si prescolar LM 8 iulie - ora 09:00 Moților nr. 11, sala 32 Programarea
  Didactica limbii si literaturii germane, cultura si civilizatia germana a Europei Centrale si de Sud-Est LG 19 iulie, ora 09:00 Kogălniceanu nr. 4, sala 32 -
  Strategii de învățare eficientă (Odorheiu Secuiesc) LM 19 iulie, ora 09:00 Str. Budvar, nr. 2, sala 22, Odorheiu Secuiesc  

(LR - linia romana, LM - linia maghiara, LG - linia germana, IFR - invatamant cu frecventa redusa)

Admitere 2017

Oficiul Permanent al Admiterii ofera candidatilor, pe tot parcursul anului, informaţii privind admiterea la facultate. Telefon: +40-264-405337; +40-264-405300; interior 5337.

Detalii

Confirmarea locului Pasul 1. Achitarea taxei de scolarizare (doar pt. cei admisi la taxa)
Pasul 2. Completarea contractulu de scolarizare
Pasul 3. Prezentarea la sala de confirmare a locului pentru predarea dosarului, contractului, chitantei

Candidații admiși trebuie să confirme locul in perioada 21-24 iulie 2018, în caz contrar vor ieși din concurs. Candidații în așteptare pot depune cerere de redistribuire in perioada 21-24 iulie 2018 pentru a putea avansa în liste in cazul in care înaintea lor nu se confirmă locurile, în caz contrar vor ieși din concurs.