Decanat: ALEGERI
    Dispozitie rector
    Rezultatele votului Consiliului Facultății în ceea ce privește avizarea candidaturilor
  • admitere psihologie
    ADMITERE IULIE 2020
    Candidatii pot sa se inscrie online, in perioada 9-15 iulie 2020 nivel licenta
    9-13 iulie 2020 nivel master

Admitere - Consiliere şcolară şi asistenţă psihopedagogică

Domeniul Ştiinţe ale Educaţiei, specializarea Consiliere şcolară şi asistenţă psihopedagogică (limba română, IF şi IFR).

Criterii de selecție:

• 50 % media examenului de licență
  • 50%  media anilor de studii  de licenţă

Criteriu de departajare pentru candidații cu medie egală pe ultimul loc

1. Media examenului de licenţă
  2. Media examenului de bacalaureat