Regulamentul pentru licenta si disertatie

REGULAMENTUL
de organizare și desfășurare a examenului de finalizare a studiilor nivel licență și master
- completat și republicat în baza Hotărârea Senatului nr. 32 din 14.03.2022 -
A. INTRODUCERE
1. În conformitate cu prevederile Legii educației naționale nr. 1/2011 cu modificările și completările ulterioare și ale OM nr. 3106/09.02.2022 privind aprobarea Metodologiei-cadru de organizare și desfășurare a examenelor de licență/diplomă și disertație cu modificările și completările ulterioare și ale Cartei Universității Babeș-Bolyai (UBB),
2. În fiecare an universitar examenul de finalizare a studiilor

ANEXA REGULAMENT

privind organizarea și desfăşurarea examenelor de finalizare a studiilor de licenţă/
conversie profesională şi masterat, în condiţiile suspendării activităţilor didactice faţă
în faţă

Având în vedere instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României în baza Decretului nr. 195/2020 din 16 martie 2020 şi măsurile ulterioare adoptate la nivel naţional pentru prevenirea răspândirii infecţiei cu SARS-Co V -2, deciziile Universităţii Babeş-Bol yai cu privire la suspendarea activităţilor didactice faţă în faţă şi desfăşurarea acestora în regim online şi Hotărârea Senatului nr. 5936 din 16.04.2020 cu anexa privind Organizarea şi desfăşurarea examenului de finalizare a studiilor în UBB, în condiţiile suspendării activităţilor didactice faţă în faţă, respectiv Regulamentul de organizare şi desfăşurare a examenului de jinalizare a studiilor nivel licenţă şi masterat aprobat prin Hotărârea Senatului nr. 4415 din 9.03.2020, Consiliul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei a decis asupra următoarelor prevederi aplicabile în sesiunile de licenţă/absol vire şi disertaţie din iulie 2020, dacă situaţia la nivel naţional nu va permite reluarea activităţi l or didactice faţă în faţă: