• formare continua cadre
    Psihologie judiciară: Tehnici de intervievare a copiilor, martorilor și suspecților
    Inscrieri curs postuniversitar
    Perioada de înscriere : 5 22Februarie 2024. Locuri disponibile: 25.
    Activitatile programelor se desfasoara in regin ONLINE, sub avizul MEC
  • formare continua cadre
    PROGRAM DE FORMARE CONTINUĂ DEZVOLTAREA PROFESIONALĂ ÎN DOMENIUL EDUCAŢIEI INCLUZIVE/SPECIALE
    Depunerea dosarelor se face online pănă la completarea numărului de locuri (35 de locuri)
    Academicradio
    Radio ONLINE

Regulament in baza sistemului european de credite transferabile

REGULAMENT

privind activitatea profesională a studenților (nivel licență și master)

din Universitatea Babeș-Bolyai în baza Sistemului european de credite transferabile (ECTS)

- modificat și completat prin Hotărârea Senatului nr. 70 din 14.06.2021 -

REGULAMENT aplicabil incepand cu anul universitar 2023-2024
privind activitatea profesională a studenților
- completat și republicat prin Hotărârea Senatului nr. 81 din 12.06.2023 -
CAP. I. DISPOZIȚII GENERALE
Art.1. Regulamentul cuprinde un set de norme aplicabile în Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB) și este valabil pentru toate categoriile de studenți de la programele de studii/specializările de licență și master și pentru toate formele de învățământ, în conformitate cu prevederile legale în vigoare. Prevederile acestui regulament se aplică, după caz, și cursanților de la programe postuniversitare, programe de conversie profesională a cadrelor didactice din învățământul preuniversitar, programe finalizate cu microcertificări și alte forme de învățământ netradițional.