• admitere psihologie
    ADMITERE 2018
    Inscrieri: 11, 12, 13, 16 iulie 2018
    str. Sindicatelor, nr. 7, Cluj- Napoca
    Info: Secretariatul Extensiei Nasaud (Nicoleta Tupcil): 0263.361393, 0741.555682
  • terapie cu animale
    Cursul postuniversitar (ediția 9): "Terapia si activitătile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale"
    Perioada de inscriere: 01.10.2018 - 19.10.2018
    (luni-vineri, între orele 9-12)
  • conferinta educatie religie familie
    International Conference: "Education, religion, family in the contemporary society"
    October 12th – 14th, 2018
    Beclean

Regulamentul privind repartizarea locurilor in tabere

Regulament de repartizare si distribuire a locurilor in taberele studentesti de odihna al FPSE

Repartizare:

Numarul total al locurilor in taberele studentesti alocate Facultatii de Psihologie si Stiinte ale Educatiei se vor repartiza pe linii(romana/maghiara), niveluri(licenta/master), specializari(psihologie, pedagogie, psihopedagogie, PIPP) si extensii, proportional cu numarul de studenti bugetati.

Criterii de Distribuire:

I. Locurile se vor distribui in cadrul specializarii, in limita numarului alocat, in urma procesului de repartizare.
II. Comisia de repartizare si distribuire a locurilor in taberele studentesti este formata din minim 2 reprezentanti ai studentilor si un prodecan sau decan.

Criterii Principale:
1. Studentii, care dupa anul precedent de studiu sunt integralisti, au prioritate in fata celor neintegralisti, in ordinea descrescatoare a mediilor
2. Studentii orfani de ambii parinti, cei proveniti din casele de copii sau din plasament familial, au prioritate daca sunt integralisti( max 25% din locurile alocate)
3. Studentii care nu au mai participat intr-o tabara studenteasca au prioritate

Criterii Secundare :
1. Studentilor cu o activitate extracuriculara mai bogata li se aloca max 10% din locuri( articole sau carti publicate, performanta artistica, performanta sportiva, reprezentare studenteasca, activitate in cadrul unui ONG)
2. Studentii in ani terminali au prioritate

Se pot distribui locuri speciale in taberele studentesti pentru cazuri de dizabilitate sau merit deosebit, justificate si dovedite ca atare(max 15%).

In cazul nedistribuirii complete a locurilor in taberele studentesti :
1. Daca nu s-au distribuit, in cadrul unei specializari, toate locurile alocate, acestea se redistribuie proportional celorlate specializari de la acelasi nivel, aceeasi linie.
2. Daca nu s-au distribuit, in cadrul unui nivel de studiu, toate locurile alocate, acestea se redistribuie proportional specializarilor celuilalt nivel, a aceleiasi linii.
3. Daca nu s-au distribuit, in cadrul unei linii, toate locurile alocate, acestea se redistribuie proportional in cadrul celeilalte linii.

Confirmarea locului Pasul 1. Achitarea taxei de scolarizare (doar pt. cei admisi la taxa)
Pasul 2. Completarea contractulu de scolarizare
Pasul 3. Prezentarea la sala de confirmare a locului pentru predarea dosarului, contractului, chitantei

Candidații admiși trebuie să confirme locul in perioada 21-24 iulie 2018, în caz contrar vor ieși din concurs. Candidații în așteptare pot depune cerere de redistribuire in perioada 21-24 iulie 2018 pentru a putea avansa în liste in cazul in care înaintea lor nu se confirmă locurile, în caz contrar vor ieși din concurs.