• admitere psihologie
    ADMITERE 2018
    Inscrieri: 11, 12, 13, 16 iulie 2018
    str. Sindicatelor, nr. 7, Cluj- Napoca
    Info: Secretariatul Extensiei Nasaud (Nicoleta Tupcil): 0263.361393, 0741.555682
  • terapie cu animale
    Cursul postuniversitar (ediția 9): "Terapia si activitătile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale"
    Perioada de inscriere: 01.10.2018 - 19.10.2018
    (luni-vineri, între orele 9-12)
  • conferinta educatie religie familie
    International Conference: "Education, religion, family in the contemporary society"
    October 12th – 14th, 2018
    Beclean

Programe de formare continua

Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei ofera programe de studiu de formare, in regin de studii postuniversitare si cursuri de perfectionare in stransa legatura cu dinamica pietei de munca, pentru deprinderea competentelor si abilitatilor necesare. Programele postuniversitare de formare si dezvoltare profesionala continua vizeaza actualizarea/dezvoltarea/perfectionarea unei/unor competente ori unitati de competenta/competente pentru una sau mai multe calificari din domeniul facultatii, ori din unul sau mai multe standarde ocupationale, aferente unei ocupatii care poate fi practicata doar de un absolvent de studii universitare.

Facultatea organizeaza periodic trei programe postuniversitare de formare si dezvoltare profesionala continua si anume:

• Terapia si activitatile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale;
  • Interventii psihopedagogice pentru copiii cu dizabilitati si familiile acestora;
  • Dezvoltarea profesionala in domeniul educatiei incluzive/speciale.

programe academice psiho

Confirmarea locului Pasul 1. Achitarea taxei de scolarizare (doar pt. cei admisi la taxa)
Pasul 2. Completarea contractulu de scolarizare
Pasul 3. Prezentarea la sala de confirmare a locului pentru predarea dosarului, contractului, chitantei

Candidații admiși trebuie să confirme locul in perioada 21-24 iulie 2018, în caz contrar vor ieși din concurs. Candidații în așteptare pot depune cerere de redistribuire in perioada 21-24 iulie 2018 pentru a putea avansa în liste in cazul in care înaintea lor nu se confirmă locurile, în caz contrar vor ieși din concurs.