• conferinta internationala psihologie
    Conferinta internationala: "The 9th International Congress of Cognitive Psychotherapy"
    29 iunie - 01 iulie 2017
  • conferinta educatie reflectie dezvoltare
    The 5th International Conference: "EDUCATION, REFLECTION, DEVELOPMENT"
    July 07-08.2017
    Structura semestrului II 2016-2017
    27.02.2017 - 16.04.2017: activitate didactică - 7 săptămâni
    17.04.2017 - 23.04.2017: vacanţa de Paşti - 1 săptămână

Programe de formare continua

Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei ofera programe de studiu de formare, in regin de studii postuniversitare si cursuri de perfectionare in stransa legatura cu dinamica pietei de munca, pentru deprinderea competentelor si abilitatilor necesare. Programele postuniversitare de formare si dezvoltare profesionala continua vizeaza actualizarea/dezvoltarea/perfectionarea unei/unor competente ori unitati de competenta/competente pentru una sau mai multe calificari din domeniul facultatii, ori din unul sau mai multe standarde ocupationale, aferente unei ocupatii care poate fi practicata doar de un absolvent de studii universitare.

Facultatea organizeaza periodic trei programe postuniversitare de formare si dezvoltare profesionala continua si anume:

• Terapia si activitatile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale;
  • Interventii psihopedagogice pentru copiii cu dizabilitati si familiile acestora;
  • Dezvoltarea profesionala in domeniul educatiei incluzive/speciale.

programe academice psiho