• conferinta internationala psihologie
    Conferinta internationala: "The 9th International Congress of Cognitive Psychotherapy"
    29 iunie - 01 iulie 2017
  • conferinta educatie reflectie dezvoltare
    The 5th International Conference: "EDUCATION, REFLECTION, DEVELOPMENT"
    July 07-08.2017
    Structura semestrului II 2016-2017
    27.02.2017 - 16.04.2017: activitate didactică - 7 săptămâni
    17.04.2017 - 23.04.2017: vacanţa de Paşti - 1 săptămână

Cazari

Dragi studenți,

Vă afișam listele cu studenții care beneficiază de un loc in căminele UBB după prima rundă de redistribuiri.

Cei care se găsesc pe aceste liste se pot caza mâine ( 10 octombrie) și poimâine ( 11 octombrie). Cazarea necesita prezenta la căminul la care ați fost repartizat.
In cazul neocupării locurilor, va mai avea loc o singură rundă de redistribuiri.

Puteți consulta listele aici:

- Caminul 5
- Caminul 16
- Caminul Economica 2
- Caminul A3

Cazare in caminele UBB pentru anul universitar 2016-2017

Listele finale pentru prima tura de redistribuiri:

- Caminul 5
   - Caminul 14
   - Caminul 16
   - Caminul 17
   - Caminul Economica 2
   - Caminul Sport XXI
   - Caminul A3

Studenţii care au primit loc în cămin se vor prezenta direct la căminul repartizat conform calendarului de mai jos.

*Cazarea se desfăşoară în perioada 30 septembrie - 2 octombrie 2016, după următorul grafic:*

1. Ziua întâi de cazări, *30 septembrie* - se cazează studenţii din anul I de studiu, nivel licenţă
   2. Ziua a doua de cazări, *1 octombrie* - se cazează studenţii din anul II şi III, nivel licenţă
   3. Ziua a treia de cazări, *2 octombrie* - se cazează studenţii de la master şi cei din anii I-III care nu au reuşit să se prezinte în zilele stabilite la cămin.

Lista cu studentii doctoranzi care beneficiaza de cazare in caminele universitatii:
Căminul XIV – Haşdeu
Căminul A2 – Haşdeu

*Listele finale cu studenţii care au primit loc de cazare în cămin (publicate sâmbătă, 24 septembrie 2016 după soluționarea contestațiilor): *

- Studenti care beneficiază de cazare in caminul 5 (fete)
   - Studenti care beneficiază de cazare in caminul 16 (baieti)
   - Studenti care beneficiază de cazare in caminul 14 (mixt)
   - Studenti care beneficiază de cazare in caminul 17 (mixt)
   - Studenti care beneficiază de cazare in caminul Economica 2 (mixt)
   - Studenti care beneficiază de cazare in caminul Sport XXI (mixt)
   - Studenti care beneficiază de cazare in caminul A2 (mixt)
   - Studenti care beneficiază de cazare in caminul A3 (mixt)

Repartizarea în căminele studenţeşti s-a făcut ţinând cont de numărul studenţilor bugetaţi pe specializări, an de studiu, linie de studiu, nivel licenţă şi master, respectiv pe fete şi băieţi precum şi pe baza prevederilor Regulamentului cadru de cazare pentru anul universitar 2016/2017.

*Cererile de redistribuire a locurilor în cămin se pot depune la secretariatul facultății sau online, prin completarea următorului formular
FORMULARUL

*Perioada de depunere a cererilor pentru distribuire este din momentul afișării listelor finale (24 octombrie) până în data de 3 octombrie 2016 (luni), ora 12:00.*

*Cazarea studenţilor în cămine presupune:*

1. Prezentarea următoarelor documente:
      - buletin/carte de identitate sau paşaport;
      - copie după buletin/carte de identitate sau paşaport;
      - fotografie tip buletin;
      - adeverinţa fiu cadru didactic (dacă e cazul, pentru a beneficia de reducere la regia de cămin);
      - adeverinţă de handicap pentru persoanele în cauză.
      2. Încheierea contractului de închiriere între Universitatea Babeş-Bolyai şi student.
   3. Plata regiei de cămin pentru luna octombrie.
   4. Predarea buletinului/C.I. şi completarea unui formular pentru aplicarea vizei de flotant.
   5. Primirea legitimaţiei de cămin.
   6. Preluarea inventarului camerei pe baza procesului verbal de predare-primire individual şi respectiv colectiv.

OUG 73 / 2004 si Ordinului Ministrului Educatiei 3845 / 2005

Conform Ordonantei de Urgenta 73 / 2004 si Ordinului Ministrului Educatiei si Cercetarii 3845 / 2005, studentii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- să fie studenţi bugetaţi
- să fi promovat anul de studiu precedent depunerii cererii
- să aibă vârsta de până la 29 de ani
- să fi depus cerere de cazare şi să nu fi primit cazare în căminul studenţesc
- să provină din familii cu venituri brute lunare pe membru de familie care nu depăşesc salariul minim brut pe economie (600 RON salar brut, respectiv 461 RON salar net)
- să depună copie după contractul de închiriere a unui spaţiu de locuit altul decît cel din căminele studentesti.