• conferinta internationala psihologie
    Conferinta internationala: "The 9th International Congress of Cognitive Psychotherapy"
    29 iunie - 01 iulie 2017
  • conferinta educatie reflectie dezvoltare
    The 5th International Conference: "EDUCATION, REFLECTION, DEVELOPMENT"
    July 07-08.2017
    Structura semestrului II 2016-2017
    27.02.2017 - 16.04.2017: activitate didactică - 7 săptămâni
    17.04.2017 - 23.04.2017: vacanţa de Paşti - 1 săptămână

Orarul cursurilor si al examenelor

Studenţii restanţieri care doresc să susţină examenele restante sunt rugaţi să achite taxa pentru examenele restante inainte de inceperea sesiunii. Studenţii care nu vor achita taxele până la inceperea sesiunii nu vor aparea pe cataloge şi rămân fără note. Atenţie nu se admit nici un fel de excepţii de la regulă.

Nivel Licenta

Domeniul Specializarea Anul I Anul II Anul III

Psihologie

Psihologie Orar Orar Orar

Stiinte ale Educatiei

Psihopedagogie Speciala Orar Orar Orar

Pedagogie Orar Orar Orar

PIPP Orar Orar Orar

Nivel Master

Domeniul

Specializarea / linia de studiu

Anul I

Anul II

Psihologie

Psihologie clinica, consiliere psihologica si psihoterapie

Orar Orar

Tehnici psihologice pentru controlul comportamentului si dezvoltarea potentialului uman

Psihologie judiciara

Orar Orar

Psihologia resurselor umane si sanatate organizationala

Orar Orar

Consiliere si interventie psihologica in dezvoltarea umana

Orar Orar

Psihologia sanatatii publice si clinice

Stiinte ale Educatiei

Management, consiliere si asistenta psihopedagogica in institutiile incluzive

Orar Orar

Terapia limbajului si audiologie educationala

Orar Orar

Consiliere scolara si asistenta psihopedagogica

Management curricular

Sesiunea de lichidare

PENTRU SESIUNEA DE LICHIDARE (20, 21, 22.06.2017)
aprobată în Consiliul profesoral al facultății din 14 martie 2017

SUNT ELIGIBILI STUDENŢII CARE :
In conformitate cu REGULAMENTUL privind activitatea profesională a studenţilor (nivel licenţă şi master) din Universitatea Babeş-Bolyai în baza Sistemului european de credite transferabile ECTS, art 28 (…În cazul studenţilor din an terminal, care au examene restante din semestrele anterioare, ale căror număr de credite însumate nu depăşesc 20, Consiliile facultăţilor decid organizarea unei sesiuni de restanţe înaintea perioadei de înscriere la licenţă …)

STUDENŢII CARE DORESC SĂ SE PREZINTE LA EXAMENELE RESTANTE (NEPROMOVATE ÎN ANII ANTERIORI) ÎN ACEASTĂ SESIUNE SUNT RUGAŢI SĂ RESPECTE URMĂTORII PAŞI:
• SĂ SE ÎNSCRIE PENTRU SUSŢINEREA EXAMENULUI, LA SECRETARIATUL SPECIALIZĂRII, ÎN PERIOADA DE INSCRIERE, ÎNTRE ORELE 9-12.( descarca cererea);
• SĂ ACHITE TAXA AFERENTĂ, LA CASIERIA FACULTĂŢII, ÎN PERIOADA 15 ȘI 19.06.2017 ÎNTRE ORELE 9-12.

Doar studenţii care au respectat condiţiile de înscriere vor putea fi trecuţi pe cataloagele disciplinelor respective.

NERESPECTAREA ACESTOR PAŞI atrage pierderea dreptului studentului de a se prezenta la examenele din sesiunea respectivă.

Consiliul Facultatii - 14.03.2017 - EXTRAS referitor la sesiunea de lichidare