• deschidere an psihologie
      DESCHIDEREA ANULUI UNIVERSITAR
      Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei - UBB Cluj Napoca
    • conferinta pedagogie
      International Conference
      "Education, Reflection, Development"
      June 24-25, 2022 - Online
    • inscrieri conversie profesionala
      Perioada de înscriere: 12-19 septembrie 2022
      Forma de învățământ: Frecvență redusă
      Număr de locuri: 128/ locație (disponibile pentru sesiunea de toamnă)
    • conferinta pedagogie
      Abordări didactice actuale și de perspetivă în învățământul primar
      Înscriere: termen limită, 20 septembrie 2022
      Materialele conferinței vor fi publicate într-un volum colectiv tipărit
    • formare continua cadre
      Programe de formare continua pentru cadrele didactice din invatamantul preuniversitar
      Activitatile programelor se desfasoara in regin ONLINE, sub avizul MEC
      Info: Secretariatul Extensiei Nasaud (Nicoleta Tupcil): 0263.361393
    • covid
      Info-Covid-19
      Servicii suport
      Decizii și măsuri pentru prevenirea răspândirii infecției cu noul Coronavirus
    • facultatea de psihologie
      Academicradio
      Radio ONLINE

    • facultatea de psihologie
      International Week
      Teaching and Staff Training - New European Trends in Psychology and Educational Sciences. 2nd Edition

    • formare continua cadre
      PROGRAM DE FORMARE CONTINUĂ DEZVOLTAREA PROFESIONALĂ ÎN DOMENIUL EDUCAŢIEI INCLUZIVE/SPECIALE
      Depunerea dosarelor se face online pănă la completarea numărului de locuri (35 de locuri)
      https://forms.gle/viAGK36QmW68WMSg9
  • MENIU

    Secretariatul facultatii de Psihologie si Stiinte ale Educatiei

    Orar cu publicul: Luni - Vineri: 9.00 - 12.00

     

    Telefon

    +40-264-405337 - Psihologie ZI, PIPP ID si Pedagogie;
    +40-264-405300 ; interior 5905 - PIPP Zi, Psihopedagogie Speciala ZI si ID;
    +40-264-590967 - Psihologie ID (Republicii, nr. 37);
    FAX: +40-264-590559

     

    Secretar sef

    Mirela Moteoc -email: mirela.moteoc@ubbcluj.ro

    Secretar facultate

     

    Julia Stan  email: julia.stan@ubbcluj.ro

    Specializarea: Psihologie - anul I, Stiinte Cognitive anul I
    Master: Consiliere scolara si asistenta psihopedagogica - ZI
    Master: Consiliere Scolara si Asistenta Psihopedagogica - FR
    Master: Management Educational

     

    Filep Mirela  email: mirela.filep@ubbcluj.ro

    Specializarea: Psihologie - anul III, prelungire studii
    Master: Terapia limbajului si audiologie educationala
    Master: Management, consiliere si asistenta psihopedagogica in institutiile incluzive

     

    Cristina Banciu - email: cristina.banciu@ubbcluj.ro

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar - ID
    Specializarea: Pedagogie

    Specializare: Conversie Profesinala - Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar - ID

     

    Iuliana Berinde - email: iuliana.berinde@ubbcluj.ro

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar - ZI
    Specializarea: Psihopedagogie Speciala - ZI

     

    Eniko Balog Simpetrean - email: eniko.simpetrean@ubbcluj.ro

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar - LM

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar - LM ID
    Specializarea:Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar - LG
    Master: Didactica limbii si literaturii germane, cultura si civilizatia germana a Europei Centrale si de Sud-Est - LG

    Master: Metode si practici alternative in invatamantul primar si prescolar

     

    Ildiko Simon email: ildiko.simon@ubbcluj.ro

    Specializarea: Psihologie - LM
    Specializarea: Psihopedagogie Speciala - LM

    Master - Consultanță și intervenție psihologica

     

    Livia Dobrota - email: livia.dobrota@ubbcluj.ro

    Specializarea: Master: Psihologie clinica, consiliere psihologica si psihoterapie

    Master: Tehnici psihologice pentru controlul comportamentului si dezvoltarea potentialului uman

    Master: Consiliere si interventii psihologice in dezvoltarea umana

    Master: Psihologia sanatatii publice si clinice

    Master: Psihologie judiciara

    Master: Psihologia resurselor umane si sanatate organizationala

     

     

    Ruxandra Dan - ruxandra.dan@ubbcluj.ro

    Specializarea: Psihologie invatamant la distanta (ID) LR - anii I, II, III

     

    Roxana Dragan - email: roxana.dragan@ubbcluj.ro

    Specializarea: Psihologie - anul II
    Master: Management Curricular IF, IFR

    Master: Designer instructional

     

    Dana Feurdean - email: minerva.feurdean@ubbcluj.ro

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Targu-Mures) - LM - ZI

     

    Magyari Tunde -email: tunde.magyari@ubbcluj.ro

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Odorheiu Secuiesc) - LM - ZI

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Odorheiu Secuiesc) - LM - IDD Master - Strategii de invatare eficienta

     

    Csaki Iulia - email: iulia.csaki@ubbcluj.ro

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Satu Mare) - LM - ZI

     

    Bardocz Orsolya - email: orsolya.bardocz@ubbcluj.ro

    Specializarea: Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Targu Secuiesc) - LM - ZI

    Nicoleta Tupcil – email: nicoleta.tupcil@ubbcluj.ro

    Specializarea Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Nasaud) – LR – ZI, ID

     

    Iuliana Lihet – email: iuliana.lihet@ubbcluj.ro

    Specializarea Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Sighetu Marmatiei) – LR – ZI, ID

     

    Maria Vîlsan-email.maria.vilsan@ubbcluj.ro

    Specializarea Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (la Reșița) – LR – ZI

    Master – Management educational (la Reșița) - LR