• admitere psihologie
    ADMITERE IULIE 2019 - NIVEL LICENȚĂ
    16-20 iulie 2019 - înscrierea candidaţilor (orar 9-13)
  • admitere master
    ADMITERE IULIE 2019 - NIVEL MASTER
    16-20 iulie 2019 - înscrierea candidaţilor (orar 9-13)

Competenta lingvistica

Sesiunea suplimentară de testare a competenței lingvistice, programată pentru luna martie 2019, se adresează studenților înmatriculați înainte de anul universitar 2012-2013 și care se află în prelungire de studii sau (din variate motive) nu au beneficiat de cele două testări gratuite. Această sesiune nu se adresează studenților aflați în parcurs normal.

Limba engleza

Pentru studenţii Facultății de..., testarea competenţei lingvistice pentru limba ENGLEZĂ va avea loc în data de 29 martie 2019, ora 14.00, sala 38L Facultatea de Chimie.

Limba italiana

Pentru studenţii Facultății de..., testarea competenţei lingvistice pentru limba ITALIANĂ va avea loc în data de 29 martie, ora 16.00, str. Horea nr. 31, Facultatea de LITERE, sala DANTE.

Limba germana

Pentru studenţii Facultății de..., testarea competenţei lingvistice pentru limba GERMANĂ va avea loc în data de 28.03.2019, ora 14, str. Horea 31, Facultatea de Litere, sala Balzac.

Consiliului Profesoral decide in sedinta din 9 mai 2012:
 Numărul minim de puncte obținut la testul de limbă la centrele universității, pe baza căruia candidatul poate fi acceptat la examenul de licență este de 15 puncte.

Modelul testului de competenta lingvistica din 2011

Fiecare facultate este programata de două ori pe an (o data pe fiecare semestru), insa, din motive logistice, este necesara inscrierea individuala on-line. Pentru candidatii care se inscriu la data la care a fost programata facultatea lor, nu se limiteaza numarul de locuri. Pentru a afla datele de examen si conditiile de paticipare (taxa, acte necesare), pentru inscrierea individuala, pentru a descarca modele de teste sau pentru a se inscrie la cursurile de pregatire, accesati http://www.alpha.ubbcluj.ro/teste_program.html.

Admitere 2019