Depunere contestatii
    Contestațiile referitoare la înregistratrea datelor se pot trimite
    vineri 17 iulie 2020 între orele 8-14
  • admitere psihologie
    ADMITERE IULIE 2020
    Candidatii pot sa se inscrie online, in perioada 9-15 iulie 2020 nivel licenta
    9-13 iulie 2020 nivel master

Admitere conversie profesionala - PIPP

Program de Conversie Profesională

Pedagogia Învăţământului Primar şi Preşcolar

Date program

Forma de învăţământ: Învăţământ la distanţă

Durata: 2 ani (4 semestre)

Număr de locuri: 109 (pentru sesiunea din septembrie 2020)

Înscrierea candidaților

ADMITEREA la programul de conversie profesională se va face pe baza diplomei de licenţă şi în baza unei adeverinţe din care să rezulte încadrarea candidaţilor în învăţământului preuniversitar, adeverință vizată de inspectorul de specialitate/inspector scolar si stampila ISJ. Inscrierea se face online la adresa: https://academicinfo.ubbcluj.ro/admitere

Criterii de selecție pentru admitere

Media examenului de licenţă.

În cazul mediilor egale ale candidaţilor, criteriul de departajare este media generală a anilor de studii universitare de licenţă.

Perioada de înscriere

09-17 iulie 2020;

07-18 septembrie 2020.

Taxe

Taxa de înscriere (200 lei) și taxa de procesare (50 lei) se achită online, cu cardul, în momentul înscrierii si depunerii actelor.

Taxa de școlarizare este de 2.900 lei/an. Confirmarea locului se realizeaza prin plata pentru rata I, în valoare de 725 lei. Plata se poate face online, cu cardul, prin contul creat in timpul inscrierii.

Acte solicitate pentru înscriere:

Toate aceste acte vor fi aduse, intr-un dosar plic, la prima intalnire organizata. In timpul procesului de admitere, vor fi scanate si transmise Comisiei de Admitere, prin intermediul contului creat pentru etapele de Preinscriere si Inscriere.

• fişă de înscriere;
  • adeverinţă de cadru didactic de la instituția de învățământ preuniversitar unde este încadrat, adeverință vizată de inspectorul de specialitate/inspector scolar si stampila ISJ;
  • diplomă de licenţă sau echivalenta, original si copie;
  • foaia matricolă/supliment la diplomă, original si copie;
  • diplomă de bacalaureat şi foaia matricolă (pentru diplomele însoţite de foaia matricolă) sau diplomă echivalentă acesteia, original si copie;
  • certificat de naştere, original si copie;
  • certificat de căsătorie, original si copie;
  • carte de identitate, original si copie;
  • trei fotografii tip buletin, color;
  • adeverinţă medicală din care să rezulte că este apt pentru programul de studiu la care candidează (de la medicul de familie).

admitere program conversie profesionala

admitere conversie invatamant