• formare continua cadre
    Activitatile programelor se desfasoara in regin ONLINE, sub avizul MEC
  • formare continua cadre
    PROGRAM DE FORMARE CONTINUĂ DEZVOLTAREA PROFESIONALĂ ÎN DOMENIUL EDUCAŢIEI INCLUZIVE/SPECIALE
    Depunerea dosarelor se face online pănă la completarea numărului de locuri (35 de locuri)
    Academicradio
    Radio ONLINE

Burse

Burse semestrul I 2022-2023

Burse de ajutor social din fonduri proprii ale UBB

Bursa de AJUTOR SOCIAL OCAZIONAL PENTRU IMBRACAMINTE SI INCALTAMINTE

Bursele speciale privind activitatea științifică

Rezolutii contestatii burse

Propuneri burse merit

Propuneri burse performanta

Propuneri burse de ajutor social

Contestatiile se depun personal, la secretariatul specializarii, in perioada 31.10.2022-02.11.2022, intre orele 9-12.

Repartizare fond burse

Studentii bursieri care nu au mai adus/trimis niciodata un cont IBAN la Serviciul Social sa trimita un document bancar (extras de cont, lista IBAN-uri, printscreen aplicatie mobila/internet banking etc.) pe care sa fie mentionate urmatoarele: nume si prenume, CNP (poate fi notat si de student), contul IBAN (bursierul trebuie sa fie titular), facultatea si tipul de bursa, la adresa de e-mail la social@ubbcluj.ro.

Studentii bursieri care au comunicat pana acum un extras de cont/cont IBAN la Serviciul Social conturile IBAN vor fi preluate din baza de date existenta.

CALENDARUL de acordare a burselor în cadrul UBB Semestrul I al anului universitar 2022-2023

Dosarele de bursa se depun la secretariatele facultatii.

Bursele de performanta si merit pot fi depuse si online pe platforma.

Platforma burse

Media minima burse merit si performanta

Perioada pentru depunearea dosarelor pentru bursele de ajutor social

Venitul lunar net pe membru de familie

Anunt burse pentu venituri lunare

Anunt burse pe motive medicale

Metodologie de acordare a burselor ID-IFR

Anexa 7

Anexa 8

Anexa 9

Anexa 10

Cerere tip pentru acordare bursa - invatamant cu frecventa
Cerere tip pentru acordare bursa - invatamant la distanta

Burse semestrul II 2021-2022

Burse de ajutor social

Burse de ajutor social imbracaminte

Burse de ajutor social din fonduri proprii ale UBB

Burse de imbracaminte din fonduri proprii ale UBB

Propuneri burse semestrul II 2021-2022

Burse de ajutor social

Contestatiile se pot depune pana in data de 23.03.2022 ora 12 pe adresa de e-mail a secretarei de specializare.

Adrese secretare

Anunț privind depunerea cererilor de bursă pentru semestrul II, an universitar 2021-2022 Perioada pentru transmiterea cererilor de acordare a burselor (performanță, merit, ajutor social din fonduri bugetare și extrabugetare) și a documentelor doveditoare în cazul burselor de ajutor social pentru semestrul II, an universitar 2021-2022 este 21 februarie 2022 – 11 martie 2022.

Anexa 7

Anexa 8

Anexa 11

Anexa 12

Tutorial platforma burse

Logarea pe platforma se face cu contul de student prenume.nume@stud.ubbcluj.ro.

Pentru studentii care nu isi mai stiu parolele gasesc tutoriale cum sa o schimbe sau sa recupereze contul.

Tutoriale – Direcția Tehnologiei Informației și Comunicațiilor (ubbcluj.ro)

Regulament privind acordarea burselor pentru studenți

Cerere tip pentru acordare bursa - invatamant cu frecventa
Cerere tip pentru acordare bursa - invatamant la distanta