• formare continua cadre
    Academicradio
    Radio ONLINE

Note

Studentii isi pot verifica notele si situatia scolara online la adresa: http://academicinfo.ubbcluj.ro/Info/.

Se acceseaza sectiunea ~NOTE~ si se poate verifica situatia scolara in 3 pasi simpli:
1. se introduce numele de utilizator dupa formula: Nu.PrXXXXXXXs;
2. parola este codul numeric personal;
3. se introduce codul Captcha, pentru a confirma ca nu sunteti un robot.

Exemplu:
1. po.el1234567s
2. parola: CNP-ul
3. codul Captcha

Utilizatorul se formează după formula: primele doua caractrere din nume, punct, primele doua caractere din prenume, șapte cifre și litera s iar parola initiala este CNP-ul. Daca nu cunoașteţi utilizatorul, faceţi recuperare de cont. Cei care au 2 sau mai multe prenume, il vor folosi DOAR pe primul! Nu folositi diacritice!

Pentru rezolvarea unor eventuale probleme de conectare folositi optiunea de "Recuperare Cont" din partea de jos a paginii (sectiunea HELP pentru studenti), iar daca doriti asistenţă linkul e-mail. Recuperarea contului se face în situaţia în care aţi uitat credenţialele primite pentru aplicaţia AcademicInfo. Studenţii admişi şi confirmaţi în anul întâi primesc credenţiale după admiterea din toamnă în jurul datei de 20 septembrie.

Vă sunt puse la dispoziţie informaţiile de evidenţă şcolară introduse în baza de date din secretariatul facultăţii dumneavoastră şi chestionarele pentru evaluarea cursurilor şi a seminariilor.