• terapie cu animale
    Cursul postuniversitar (ediția 9): "Terapia si activitătile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale"
    Perioada de inscriere: 01.10.2018 - 02.11.2018
    (luni-vineri, între orele 9-12)
    Info: Secretariatul Extensiei Nasaud (Nicoleta Tupcil): 0263.361393, 0741.555682

Cazari

Dragi colegi studenți,

În linkul următor veți găsi listele inițiale de cazare pentru studenții Facultății de Psihologie și Științe ale Educației din Universitatea Babeș-Bolyai: https://tinyurl.com/listeinitialeFPSE.

Persoanele care au primit loc în urma procesului de alocare sunt listate cu ajutorul numărului matricol (în cazul studenților din anii II și III) sau cu ajutorul numărului legitimației de concurs (în cazul studenților din anul I).

.

În ceea ce privește acordarea locurilor pe baza mediei (i.e. Criteriul fiind cuprins în Art. 6 din regulament), ierarhizarea s-a realizat separat în cadrul fiecărui an, de la fiecare specializare, din cadrul fiecărui domeniu și linie de studiu. De asemenea, fiecare an din fiecare specializare care rulează în anul academic 2018/2019 în FPSE are un număr de locuri de cazare alocate din totalul disponibil pe facultate. Astfel, acest număr reprezintă aceeași pondere din numărul total de locuri de cazare ca ponderea pe care o reprezintă numărul de locuri bugetate ale anului respectiv din totalitatea de locuri bugetate din toate programele de studiu din FPSE.

Contestațiile se pot depune până la termenul limită din 23/09/2018, ora 23:59 UTC+3, EXCLUSIV prin e-mail la adresa psiedu.csubb@gmail.com. NB contestațiile care au ca scop reclasificarea studentului în altă categorie de cazare trebuie obligatoriu să fie însoțite de documente doveditoare. Contestațiile înaintate pe orice alt canal de comunicare nu vor fi luate în considerare.

În urma alocării inițiale au fost acordate 392 de locuri de cazare, iar numărul de cereri primite până la termenul limită de aplicare (20/09/2018 - 23:59 UTC+3) a fost de 642.

Cazare in caminele UBB pentru anul universitar 2018-2019

Formularul se completează online:

OUG 73 / 2004 si Ordinului Ministrului Educatiei 3845 / 2005

Conform Ordonantei de Urgenta 73 / 2004 si Ordinului Ministrului Educatiei si Cercetarii 3845 / 2005, studentii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- să fie studenţi bugetaţi
- să fi promovat anul de studiu precedent depunerii cererii
- să aibă vârsta de până la 29 de ani
- să fi depus cerere de cazare şi să nu fi primit cazare în căminul studenţesc
- să provină din familii cu venituri brute lunare pe membru de familie care nu depăşesc salariul minim brut pe economie (600 RON salar brut, respectiv 461 RON salar net)
- să depună copie după contractul de închiriere a unui spaţiu de locuit altul decît cel din căminele studentesti.

Admitere 2018