• terapie cu animale
    Cursul postuniversitar (ediția 9): "Terapia si activitătile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale"
    Perioada de inscriere: 01.10.2018 - 02.11.2018
    (luni-vineri, între orele 9-12)
    Info: Secretariatul Extensiei Nasaud (Nicoleta Tupcil): 0263.361393, 0741.555682

Programe de formare continua

Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei ofera programe de studiu de formare, in regin de studii postuniversitare si cursuri de perfectionare in stransa legatura cu dinamica pietei de munca, pentru deprinderea competentelor si abilitatilor necesare. Programele postuniversitare de formare si dezvoltare profesionala continua vizeaza actualizarea/dezvoltarea/perfectionarea unei/unor competente ori unitati de competenta/competente pentru una sau mai multe calificari din domeniul facultatii, ori din unul sau mai multe standarde ocupationale, aferente unei ocupatii care poate fi practicata doar de un absolvent de studii universitare.

Facultatea organizeaza periodic trei programe postuniversitare de formare si dezvoltare profesionala continua si anume:

• Terapia si activitatile asistate de animale pentru persoane cu nevoi speciale;
  • Interventii psihopedagogice pentru copiii cu dizabilitati si familiile acestora;
  • Dezvoltarea profesionala in domeniul educatiei incluzive/speciale.

programe academice psiho

Admitere 2018