• deschidere an psihologie
    • inscrieri conversie profesionala
      Perioada de înscriere: 12-19 septembrie 2022
      Forma de învățământ: Frecvență redusă
      Număr de locuri: 128/ locație (disponibile pentru sesiunea de toamnă)
    • conferinta pedagogie
      Abordări didactice actuale și de perspetivă în învățământul primar
      Înscriere: termen limită, 20 septembrie 2022
      Materialele conferinței vor fi publicate într-un volum colectiv tipărit
    • formare continua cadre
      Activitatile programelor se desfasoara in regin ONLINE, sub avizul MEC
      Academicradio
      Radio ONLINE

International Week
      Teaching and Staff Training - New European Trends in Psychology and Educational Sciences. 2nd Edition

• formare continua cadre
      PROGRAM DE FORMARE CONTINUĂ DEZVOLTAREA PROFESIONALĂ ÎN DOMENIUL EDUCAŢIEI INCLUZIVE/SPECIALE
      Depunerea dosarelor se face online pănă la completarea numărului de locuri (35 de locuri)
  • MENIU

Confirmarea locului - nivel licenţă

In extensiile universitare (in afara Cluj-Napoca),  aducerea dosarului fizic se fac la sediul extensiei .

Sali confirmare loc  (ora: 9.00 – 14.00 luni- vineri; 9.00- 13.00 sambata)

Specializarea / linia de studiu

Casierie str. Sindicatelor nr.7

Hol etaj 1, str. Sindicatelor  nr.7

CONFIRMAREA LOCULUI LICENȚĂ

• Vei confirma ocuparea locului prin completarea, semnarea şi încărcarea contractului de studii și a declarației de consimțământ sub forma unui singur document PDF) pe platforma online a admiterii. Completarea contractului și a declarației, precum și includerea semnăturii tale în contract pot fi făcute exclusiv în format electronic, formularul aferent având câmpuri dedicate în acest sens.
    • După confirmarea on line, candidații sunt obligați să aducă dosarul de student la sediul facultății, în etapa în care confirmă locul, conform calendarului afișat! Se vor aduce actele solicitate la înscriere (vezi pct. 4.5. din Regulamentul de admitere), 2 fotografii ¾, contractul de studiu completat și semnat de candidat și un dosar plic.
    • Dacă ai obținut un loc cu taxă, confirmarea locului presupune și achitarea primei rate a taxei de școlarizare. Pentru plata integral a taxei de școlarizare se oferă o reducere de 10%. In acest caz vei modifica suma care urmează să fie plătită. În cazul în care optezi pentru o altă metodă de plată decât cea oferită de platformă, va trebui să încarci și o dovadă a plății.
    • Dacă după redistribuire obții un loc la buget ( după ce initial ai fost la taxă), sau la taxă cu frecvență ( după ce initial ai fost la taxă la distanță), va trebui să reconfirmi locul prin încărcarea pe platformă a unui nou contract de studii conform noului loc ocupat. Daca ai achitat taxa în etapa anterioară, nu e nevoie de achitarea unei noi taxe.
    • Taxele de școlarizare pot fi accesate la

https://psiedu.ubbcluj.ro/31-admitere-facultate - nivel licență

REDISTRIBUIREA

• Dacă ai fost admis, dar dorești să participi la redistribuire pentru a ocupa un loc la aceeași specializare la buget, sau la taxă (dacă acestea se regăsesc mai sus în lista ta de opțiuni), este absolut obligatoriu să confirmi locul obținut inițial, altfel vei fi eliminat din procesul de admitere și vei pierde și locul obținut inițial. De asemenea, în contul tău (pe care l-ai creat în aplicația de admitere) trebuie să selectezi opțiunea Redistribuire. Dacă după redistribuire obții un loc la buget ( după ce initial ai fost la taxă), sau la taxă cu frecvență ( după ce initial ai fost la taxă la distanță), va trebui să reconfirmi locul prin încărcarea pe platformă a unui nou contract de studii conform noului loc ocupat. Daca ai achitat taxa în etapa anterioară, nu e nevoie de achitarea unei noi taxe.
    • Dacă ești pe lista candidaților "în așteptare" (adică nu ți-a fost atribuit un loc), pentru a participa la redistribuire în vederea ocupării unui loc rămas disponibil, în contul tău (pe care l-ai creat în aplicația de admitere) trebuie să selectezi opțiunea Redistribuire.
    • Dacă în urma redistribuirii nu ai glisat la o altă opțiune nu trebuie să reconfirmi locul obținut inițial.