• admitere psihologie
    ADMITERE IULIE 2019 - NIVEL LICENȚĂ
    16-20 iulie 2019 - înscrierea candidaţilor (orar 9-13)
  • admitere master
    ADMITERE IULIE 2019 - NIVEL MASTER
    16-20 iulie 2019 - înscrierea candidaţilor (orar 9-13)
    Info: Secretariatul Extensiei Nasaud (Nicoleta Tupcil): 0263.361393, 0741.555682

Înscrierea obligatorie la sediul facultății

Prezentarea la sediul facultății pentru finalizarea înscrierii este obligatorie, preînscrierea reducând mult timpului de așteptare. Pașii care trebuie urmați la înscriere sunt:

1. Completarea și listarea fișei de înscriere și a anexei la fișa de înscriere (preînscriere):

Preînscriere (Anexa la fișa de înscriere) Fișa de înscriere
  • fișele se completează și listează înainte de prezentarea la sediul facultății;
  • ambele fișe se semnează;
  • la sediul facultății (str. Sindicatelor nr. 7), în cazul în care nu ați completat și/sau listat deja aceste fișe veți avea acces la Wi-Fi sau la un calculator.

2. Achitarea taxei de admitere (250 lei pentru fiecare specializare la care vă înscrieți) la casieria facultății.

3. Prezentarea la sala de înscriere a specializării pentru care optați în scopul înregistrării în programul de admitere și a eliberării numărului de concurs.

Înscrierea este finalizată doar după ce ați primit de la operator confirmarea de înscriere care conține numărul de concurs, separat pentru fiecare specializare la care v-ati înscris. Parcurgerea pașilor 1 si 2, fără a parcurge pasul 3, anulează înscrierea! Păstrați numărul de concurs, deoarece cu acest număr veți figura pe listele de programare pe săli, listele de admiși, etc.

Candidații străini, membrii UE, care au studii în străinătate, si candidații români care au studii în strainătate și care nu au obținut deja atestatul de echivalare a acestor studii din partea Ministerului Educației Naționale, înaintea prezentării la sediul facultății se vor prezenta la:

• Centrul Cooperări Internaționale, strada Avram Iancu nr. 68, d-na Corina Todea (tel. 0264.429762), pentru înregistrarea actelor de studii ce vor fi trimise la Ministerul Educației Naționale pentru obținerea echivalării;
  • Biroul Programe, str. Kogalniceanu nr. 1, parter, d-na Kozma-Kiss Elisabeta (tel. 0264.40530, interior 5105), pentru recalcularea în sistem 1-10 a mediilor obținute în țări cu alte sisteme de calcul.

Candidații străini, din afara UE, care au studii în străinătate sunt rugați să se prezinte la Centrul Cooperări Internaționale, strada Avram Iancu nr. 68, d-na Corina Todea (tel. 0264.429762)
Candidații din Republica Moldova se vor prezenta la sediul facultății..

Admitere 2019