Decanat: ALEGERI
    Dispozitie rector
    Rezultatele votului Consiliului Facultății în ceea ce privește avizarea candidaturilor
  • admitere psihologie
    ADMITERE IULIE 2020
    Candidatii pot sa se inscrie online, in perioada 9-15 iulie 2020 nivel licenta
    9-13 iulie 2020 nivel master

Specializările la nivel licență

CRITERIILE  DE  SELECŢIE – LICENŢĂ

1. Specializarea PSIHOLOGIE – linia romană, maghiară

Criterii de selecţie pentru linia română, maghiară:

Media de admitere este media examenului de bacalaureat 100% .

1. Specializarea PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA - linia romană, maghiară

Criterii de selecţie pentru linia română, maghiară:

Media de admitere este media examenului de bacalaureat 100% .

1. Specializarea PEDAGOGIE - linia romană

Criterii de selecţie pentru linia română:

Media de admitere este media examenului de bacalaureat 100%

Pliant Pedagogie

d) Specializarea PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR – linia română, maghiară, germană

Criterii de selecţie pentru linia română, maghiară, germană:

Media de admitere este media examenului de bacalaureat 100%

Pliant PIPP - LR

Criteriile de departajare a candidaţilor sunt următoarele:

1. Criteriile de departajare a candidatilor înscrisi la linia română:
    • nota de la disciplina “Limba si literatura română“ obtinută la examenul de bacalaureat. În cazul în care candidații au susținut proba scris și oral se ia in considerare media aritmetică a acestor probe.
    • nota de la a II-a probă din cadrul examenului de bacalaureat
  2. Criteriile de departajare a candidatilor înscrisi la linia maghiară:
    • nota de la disciplina “Limba si literatura maghiară“ obtinută la examenul de bacalaureat (pentru candidatii absolventi  de licee în limba română este nota la disciplina “Limba si literatura română“). În cazul în care candidații au susținut proba scris și oral se ia in considerare media aritmetică a acestor probe.
    • nota de la  proba obligatorie a profilului din cadrul examenului de bacalaureat

Candidații cetățeni români care nu au absolvit liceul în limba maghiară vor susține un test de competență lingvistică în fața unei comisii pe facultate.

1. Criteriile de departajare a candidatilor înscrisi la linia germană:
    • nota de la disciplina “Limba si literatura germană“ obtinută la examenul de bacalaureat (pentru candidatii absolventi de licee în limba română este nota la disciplina “Limba si literatura română“).În cazul în care candidații au susținut proba scris și oral se ia in considerare media aritmetică a acestor probe.

Candidații cetățeni români care nu au absolvit liceul în limba germană vor susține un test de competență lingvistică în fața unei comisii pe facultate.

Admitere 2020