• formare continua cadre
    Academicradio
    Radio ONLINE

• formare continua cadre
    PROGRAM DE FORMARE CONTINUĂ DEZVOLTAREA PROFESIONALĂ ÎN DOMENIUL EDUCAŢIEI INCLUZIVE/SPECIALE
    Depunerea dosarelor se face online pănă la completarea numărului de locuri (35 de locuri)
  • -->
  • admitere psihologie
    ADMITERE IULIE 2021
    Candidatii pot sa se inscrie online, in perioada 12-17 iulie 2021 nivel licenta
    12-17 iulie 2021 nivel master
  • -->

Confirmarea locului - nivel master

Confirmarea locului se face prin completarea și semnarea contractului de studiu de către candidat și încărcarea acestuia în format PDF scanat, pe platforma admiterii. Candidaţii admişi pe locurile cu taxă la concursul de admitere trebuie să achite prima rată a taxei de şcolarizare. Pentru plata integrală a taxei de şcolarizare în momentul confirmării se acordă o reducere de 10%.

Dacă pe listele actuale, candidații care au confirmat locul în etapa anterioară apar la altă categorie (au trecut de la taxă la buget, sau de la frecvență redusă la cu frecvență), ei trebuie să reconfirme locul, prin completarea și încărcarea unui Contract de studii universitare adaptat noului loc ocupat. Dacă s-a achitat anterior rata/taxa de școlarizare nu e nevoie să se facă alt demers.

CONFIRMAREA LOCULUI

• Vei confirma ocuparea locului prin completarea, semnarea şi încărcarea contractului de studii și a declarației de consimțământ sub forma unui singur document PDF) pe platforma online a admiterii. Completarea contractului și a declarației, precum și includerea semnăturii tale în contract pot fi făcute exclusiv în format electronic, formularul aferent având câmpuri dedicate în acest sens.
  • Dacă ai obținut un loc cu taxă, confirmarea locului presupune și achitarea primei rate a taxei de școlarizare. Pentru plata integral a taxei de școlarizare se oferă o reducere de 10%. In acest caz vei modifica suma care urmează să fie plătită. În cazul în care optezi pentru o altă metodă de plată decât cea oferită de platformă, va trebui să încarci și o dovadă a plății.
  • Dacă după redistribuire obții un loc la buget ( după ce initial ai fost la taxă), sau la taxă cu frecvență ( după ce initial ai fost la taxă la distanță), va trebui să reconfirmi locul prin încărcarea pe platformă a unui nou contract de studii conform noului loc ocupat. Daca ai achitat taxa în etapa anterioară, nu e nevoie de achitarea unei noi taxe.
  • Taxele de școlarizare pot fi accesate la

https://psiedu.ubbcluj.ro/31-admitere-facultate - nivel licență

https://psiedu.ubbcluj.ro/31-admitere-master - nivel master

REDISTRIBUIREA

• Dacă ai fost admis, dar dorești să participi la redistribuire pentru a ocupa un loc la aceeași specializare la buget, sau la taxă (dacă acestea se regăsesc mai sus în lista ta de opțiuni), este absolut obligatoriu să confirmi locul obținut inițial, altfel vei fi eliminat din procesul de admitere și vei pierde și locul obținut inițial. De asemenea, în contul tău (pe care l-ai creat în aplicația de admitere) trebuie să selectezi opțiunea Redistribuire. Dacă după redistribuire obții un loc la buget ( după ce initial ai fost la taxă), sau la taxă cu frecvență ( după ce initial ai fost la taxă la distanță), va trebui să reconfirmi locul prin încărcarea pe platformă a unui nou contract de studii conform noului loc ocupat. Daca ai achitat taxa în etapa anterioară, nu e nevoie de achitarea unei noi taxe.
  • Dacă ești pe lista candidaților "în așteptare" (adică nu ți-a fost atribuit un loc), pentru a participa la redistribuire în vederea ocupării unui loc rămas disponibil, în contul tău (pe care l-ai creat în aplicația AcademicInfo) trebuie să selectezi opțiunea Redistribuire.
  • Dacă în urma redistribuirii nu ai glisat la o altă opțiune nu trebuie să reconfirmi locul obținut inițial.